WYMIAN CIEPŁA

Okres jesienno zimowy mija nam w Dzielni.bl na warszawskich Bielanach pod hasłem Wymiana Ciepła.

Czym jest Wymiana Ciepła? Jest to ogólnopolska akcja przekazywania ciepłych ubrań dla potrzebujących osób. Inicjatywa polega na zgłaszaniu i zakładaniu miejsc, gdzie można oddać takie ubrania. Może to być po prostu wieszak, ustawiony gdzieś pod zadaszeniem w przestrzeni miejskiej. Więcej o inicjatywie przeczytasz na stronie lub Facebooku akcji.

W naszym przypadku nasze wieszaki znajdują się oczywiście w Dzielni.bl na warszawskich Bielanach przy ulicy Podczaszyńskiego 12. Na początku grudnia ogłosiliśmy w naszych mediach społecznościowych, że przez zimowe miesiące kładziemy nacisk na zbieranie głównie ciepłej odzieży. Po rozmowach z osobami potrzebującymi, które odwiedzają dzielnie wynika, że najbardziej potrzebna jest odzież dla dorosłych. Przez cały grudzień udało nam się zebrać bardzo dużo worków z zimowymi ubraniami takimi jak swetry, zimowe kurtki, czapki, szaliki i rękawiczki oraz zimowe buty. Duże podziękowania należą się dla uczniów z LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im.J.Kusocińskiego oraz pracowników Działu Badań i Analiz Narodowego Centrum Kultury, którzy w szczególności zaangażowali się w naszą zbiórkę.

Kto może korzystać z Dzielnia.bl? Każdy! Potrzebujesz takich ubrań? Odwiedź nas. A może znasz potrzebującą osobę, wówczas daj jej znać o naszym miejscu. Możesz też przyjść i zabrać ubrania dla kogoś potrzebującego. Zapraszamy również różnego rodzaju służby np. Warszawską Straż Miejską, które wiedzą, gdzie przebywają osoby narażone na zimno np. na ogródkach działkowych.

Dzielnia.bl czynna jest:

od wtorku do środy

w godzinach 12.00-18.00 (styczeń 12.00-16.00)

Dziękujemy i Pozdrawiamy!

Fundacja Zamieszkani

Odwiedź też nasze profile w mediach społecznościowych

Facebook

Instagram

Dodaj komentarz