PODSUMOWANIE 12 MIESIĘCY 2023 ROKU

Witamy Cię w nowym roku. Miło nam, że jesteś tu z nami i chcecie nam towarzyszyć w naszej codziennej pracy, również w tym roku. Chcemy podzielić się też z Tobą tym co udało nam się zrobić w minionym 2023 roku.

W pierwszej połowie roku zakończyliśmy z sukcesem nasz duży projekt w ramach, którego przygotowaliśmy 21 mieszkań. Zamieszkały w nich osoby, które mogły rozpocząć proces wychodzenia z kryzysu bezdomności. Po zakończeniu projektu nie skończyliśmy oczywiście im pomagać. Nasz zespół terapeutyczny jest z nimi stale w kontakcie. Oferują im rożnego rodzaju wsparcie, uczestnictwo w różnych wydarzeniach a niektórzy z nich otrzymali świąteczne paczki z grudniowej zbiórki.

W 2023 roku zaczęliśmy pomagać nowej grupie osób w ramach działań Warszawskiego Centrum Integracji. Pod nasze skrzydła trafiło kilkanaście osób, które otoczyliśmy różnego rodzajem wsparciem. Na co dzień pracuje z nimi nasz niezawodny zespół asystentów: Małgorzata, Katarzyna, Krzysztof i Mieczysław. Wspomaga ich niezastąpiona Katarzyna, która kieruje zespołem oraz spotyka się z podopiecznymi jako terapeutka uzależnień. Oczywiście podczas naszej pracy spotykamy się z licznymi wyzwaniami. Jednak dzięki temu, że działamy zespołowo, znajdujemy zawsze najlepsze rozwiązanie dla naszych podopiecznych.

Dużo też dzieje się w Dzielnia.bl – dzielnia na Bielanach, która jest pod naszą opieką. Wspiera nas w tym Urząd Dzielnicy Bielany: Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany i Włodzimierz Piątkowski – zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany. Odwiedzając Dzielnie spotkacie tam Sebastiana, który kieruje życiem codziennym tego miejsca, w tym przekazywaniem potrzebującym ubrań, zabawek i różnych elementów gospodarstwa domowego. Rzeczy otrzymujemy od darczyńców indywidualnych oraz marek i firm np. Tefal. Od 2023 roku podjęliśmy również działania związane z remontem Dzielni.bl. Chcemy aby to miejsce stało się miejscem spotkań dla mieszkańców Bielan oraz przestrzenią, gdzie prowadzone będą różnego rodzaju warsztaty. Od tego roku szeregi Dzielni zasilą dwie energiczne wolontariuszki Julia i Patrycja. Pod koniec roku przeprowadziliśmy (i dalej prowadzimy) zbiórkę ciepłej odzieży pod hasłem zbiórki Wymiana Ciepła.

W tym roku nawiązaliśmy też super współpracę z Współdzielnik i Schronisko Dla Roślin dzięki czemu nasi podopieczni dostali rośliny do swoich mieszkań oraz mogli wziąć udział w warsztatach zdobienia doniczek.

Na koniec zostawiliśmy zespół projektowo-medialny, w którym też sporo się działo. Kieruje nim prezeska Agnieszka a wspomagają ja Agata i Jakub. Zespół ten działa na trzech płaszczyznach:

  • Składanie projektów finansujących działalności fundacji. W tej chwili mamy złożone trzy projekty. Dlatego trzymajcie za nas kciuki, abyśmy je otrzymali.
  • Pozyskiwanie funduszu od firm np. Castorama Polska, CANAL+ Polska i darczyńców indywidualnych. Tu warto zwrócić uwagę na nasz nowy, wygodny system wpłaty darowizn, który uruchomiliśmy w 2023 roku oraz na grudniową zbiórkę dzięki, której zrobiliśmy świąteczne paczki oraz umeblowaliśmy dwa mieszkanka.
  • Edukowanie i informowanie Was o życiu fundacji. W 2023 założyliśmy bloga, uruchomiliśmy różne kanały np. YouTube i LinkedIn oraz powstała m.in mała kampania „Nie oceniaj”.

Jak widać dużo za nami ale jeszcze więcej przed nami. Nasze plany na 2024? Liczymy, że pomożemy jeszcze większej liczbie osób w kryzysie bezdomności, uda nam się stworzyć super miejsce z Dzielni.bl oraz po cichu liczymy na jakieś małe autko dostawcze, które ułatwiłoby działanie fundacji.

Dziękujemy, że jesteście razem z nami i wspomaganie naszą działalność!

Dziękujemy i Pozdrawiamy!

Fundacja Zamieszkani

Wszystkie osoby ze zdjęć wyraziły zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku. Dane osobowe zostały zmienione.

Odwiedź też nasze profile w mediach społecznościowych

Facebook

Instagram

Dodaj komentarz