21 METAMORFOZA MIESZKANIA

Za nami już wiele udanych remontów. Jednak za każdym razem towarzyszą nam te same emocje i niedowierzanie, że znów się nam udało! A Co? Zobacz…

Jak już wiecie w naszym Programie Zamieszkani pracę z naszymi podopiecznymi zaczynamy od zapewnienia im bezpiecznego miejsca, którym jest właśnie samodzielne mieszkanie. Dzięki współpracy z warszawskimi gminami otrzymujemy pod opiekę małe kawalerki.

trudny początek

Jednak do momentu wprowadzenia do mieszkania naszego podopiecznego często musi upłynąć trochę czasu. Po pierwsze własnymi siłami i przy pomocy wolontariuszy musimy oczyścić mieszkania z starych, rozwalających się mebli i innych niepotrzebnych rzeczy. Mieszkania są często tak zdewastowane, że musimy usunąć też tzw. biały montaż z łazienki a nawet pokrycia podłóg. Najgorsze są przypadki, gdy stwierdzimy, że w mieszkaniu znajdują się np. pluskwy. Taka sytuacja powoduje zwiększenie kosztów i czas takiego remontu. Jednak nie poddajemy się i działamy dalej! Wiemy, że…

I co dalej?

W ten sposób powstaje “białe płótno” na którym możemy tworzyć nową historię. Nasze remonty są często w duchu tzw. zero waste. Dlaczego? Ponieważ wykorzystujemy do nich materiały otrzymane od naszych darczyńców. Są to na przykład końcówki serii glazur lub terakot podłogowych, które łączymy dowolnie ze sobą, dzięki czemu powstają ciekawe i zaskakujące ściany i podłogi. Podobnie jest z farbami do ścian lub klejem do podłóg. Ktoś robił u siebie remont, została mu farba to się z nami nią dzieli. Jednak nie ze wszystkim radzimy sobie samodzielnie. Kwestie związane z hydrauliką i elektryką musimy powierzyć fachowcom. Dlatego tak ważna jest Wasza pomoc, również ta materialna. Po wielkich trudach, które trwają czasem nawet dwa miesiące. Mieszkanie jest wyremontowane. Ale to nie koniec!

Łóżko, stół, krzesło…

Mamy już podłogę, ściany i łazienkę, w której nasz podopieczny może zadbać o swoja higienę. Ale do normalnego funkcjonowania potrzebować będzie jeszcze kilku rzeczy. Łóżko, w którym prześpi spokojnie noc, pierwszą od dawien dawna. Mały aneks kuchenny, którym przygotuje sobie posiłek. A po tym usiądzie przy stole na krześle i zje z talerza. Te wszystkie podstawowe elementy wyposażenia mieszkania pochodzą również z waszych darów. Często są to rzeczy używane w dobrym, użytkowym stanie, czasami są to rzeczy nowe, które otrzymujemy od różnych zaprzyjaźnionych firm.

NOWY POCZĄTEK

Dopiero po tym wszystkim następuje ten szczęśliwy moment dla naszych podopiecznych. Zabieramy ich do mieszkania, w którym mogą czuć się bezpiecznie. Do mieszkania w którym mogą wracać do zdrowia fizycznego i psychicznego. Do mieszkania, dzięki któremu będą mogli wrócić do społeczeństwa. Oczywiście towarzyszy temu mnóstwo emocji. Jednak o tym musimy przygotować oddzielny wpis.

Taki właśnie proces miał miejsce również przy tym 21 mieszkaniu, co możesz zobaczyć na załączonych do wpisu zdjęciach. Jak widać przed nami jeszcze wyposażenie tego mieszkania. Jeżeli chcesz nam pomóc, weź udział w naszej akcji Prezent za Pomoc. Przeczytasz więcej o tym tutaj.

Dziękujemy i Pozdrawiamy!

Fundacja Zamieszkani

Wszystkie osoby ze zdjęć wyraziły zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku. Dane osobowe zostały zmienione.

Odwiedź też nasze profile w mediach społecznościowych

Facebook

Instagram

Dodaj komentarz